HAKKIMIZDA

1986’DAN BERİ SEKTÖR LİDERİ

ASP, güncel son teknolojiye sahip modern tesisinde dünya piyasasında kullanılan iş makinaları yedek parçalarını yüksek kalite standartlarında üreten ASSAN GRUP şirketidir. ASP olarak, 46.000 m2 kapalı alanda kurulu tesisimizde ürettiğimiz ürünleri 6 kıtada, 56 ülkede, 200'den fazla müşterimize ihraç ederek dünya pazarında ilk üçte yer almayı başardık. Caterpillar® ,Komatsu®, Kawasaki® , Hitachi ve Atlas Copco uyumlu 16,000 çeşit ürün imalatının yanı sıra her ay 35 çeşit yeni ürünü üretimimize ekleyerek, ürün çeşitliliğimizi arttırarak kalitemizi koruduk. Başarımızı da 2014 yılında iş makinaları sektöründe dünya devi olan Caterpillar'ın, yedek parça üreticisi olarak ASP’yi tercih etmesi ile kanıtladık.

Üretim sürecinde yedek parçanın ilk adımı olan tasarımından son adımı olan paketleme aşamasına kadar tüm operasyonları titizlikle denetlemeyi kendimize ilke edinerek, doğru ham madde kullanımı ve kaliteli üretim hassasiyetini vazgeçilmezimiz haline getiriyoruz. Üretimde atılan her adım, eğitimli ve tecrübeli personellerimiz tarafından kontrol ediliyor. Son teknoloji makinaları kullanarak tüm ürünleri kendi bünyemizde üretmekteyiz. Üretim tesislerinde hassas parçaları işlemenin yanı sıra her biri 16 ton ağırlığında olan parçaları da işleme özelliğine sahip ASP, teknik tüm güncelleme ve iyileştirmeleri de yakından takip ediyor. Bu noktada ASP 2012 yılında makina parkı için 25 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirerek 113 CNC ve 40 Universal tezgahını da bünyesine eklemiştir.

"En güçlü noktamız kalitemizdir." ideolojisi ile ilerlediğimiz bu yolda ürünlerimiz orijinal parça ile eşdeğer taşımakta olup,en yüksek mukavemeti ve dayanıklılığı garanti ediyoruz. İş makinaları yedek parça alanında ihtiyacınız doğrultusunda yüksek kalitede garantili ürünler üretmek ve kullanımınıza sunmak, olağanüstü tasarruf ve satış sonrası devamlı destek vermek temel ilkemizdir.

Dubai-Kuwait-Suudi Arabistan-Irak ve Kazakistan ‘da kurduğumuz depo ve bölge ofislerimizin yanı sıra
9.000 m2 kapalı alana kurulu Türkiye’nin en büyük servisine sahibiz. 112 adet makina parkı ile iş makinaları kiralama ve servis hizmeti vermekteyiz.

Yeni projelerimiz ile sizlere artık daha yakınız.


PRESTİJ KATALOĞU İNDİR GALERİ

MİSYON & VİZYON

1986 yılında Ankara'da kurulan ASSAN, daha sonra ASSAN tarafından 1996 yılında kurulan ASP markası ile edinilen deneyim, hızlı ve verimli hizmet ve yüksek kaliteli ürünleriyle tanınan bir firmadır. ASSAN, ASP Makine büyük bir başarıya imza atmış ve dünya pazarında mevcut yedek yedek parçaların tedarikinde kendisini en kaliteli marka olarak kurmuştur.

ASP'nin en güçlü odak noktası müşteri memnuniyetidir ve bunu başarmak için şirket, kalitesini sağlamak için tesislerinde en gelişmiş teknolojiyi kullanmaktadır. ASP markası hem kalite hem de güvenilirlik açısından dünya çapında yüksek bir itibar sergilemiştir. Bu başarı, şirketin ürün ve teknolojide araştırma ve geliştirme yoluyla sürekli büyüme arayışını sürdürmesini sağlar.

TARİHÇE

 • 1971
  Küçük bir atölye ve ilk umut
 • 1986
  Tecrübe kazanmış ve uzmanlaşmış kadrosuyla ilk imalathane ile ASSAN kuruldu.
 • 1992
  İlk ihracatımız ve dünya ile tanışma serüvenimiz ASP ile başladı.
 • 1996
  Otomatik CNC tezgahlarımızı bünyemize katarak üretim kalitemizi geliştirdik.
 • 1998
  İkinci imalathanemizi kurduk.
 • 2001
  4.000 m2 kapalı alana sahip yeni tesisimizle gücümüzü birleştirdik.
 • 2011
  Sincan'da 40.000 m2 alana kurulu fabrikamıza taşındık.
 • 2016
  Türkiye'nin en büyük makine kiralama ve servisini açtık.
 • 2018

ASP SERVICES

İNSAN KAYNAKLARI

Bizimle aynı görüş ve misyonu paylaşabilecek ekip üyeleri arıyoruz. "Bir dünya markası" olan ilerici bir şirketiz, amaçlarımızı anlamak ve açık pozisyonların gereksinimlerini karşılamak isteyen ekip arkadaşlarına ihtiyacımız var. Eğer bu sizseniz, sizi ailenize davet ediyoruz.

PERSONEL EĞİTİM ISG

EĞİTİM KONULARI

1. Genel konular
a) Çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler,
b) Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları,
c) İşyeri temizliği ve düzeni,
ç) İş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar


2. Sağlık konuları
a) Meslek hastalıklarının sebepleri,
b) Hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması,
c) Biyolojik ve psikososyal risk etmenleri,
ç) İlkyardım

3. Teknik konular
a) Kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri,
b) Elle kaldırma ve taşıma,
c) Parlama, patlama, yangın ve yangından korunma,
ç) İş ekipmanlarının güvenli kullanımı,
d) Ekranlı araçlarla çalışma,
e) Elektrik, tehlikeleri, riskleri ve önlemleri,
f)İş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması,
g) Güvenlik ve sağlık işaretleri,
ğ) Kişisel koruyucu donanım kullanımı,
h) İş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü,
ı) Tahliye ve kurtarma

KALİTE DÖKÜMANLARI